Mořský koník 2018 – 2022 v Černé Hoře

Perlová pláž, ten nejlepší zážitek pro Vaše děti.

 

Hotelový komplex   Perlová pláž

 

 

Černohorské pobřeží Jaderského moře patří obecně k těm nejkrásnějším a nejkvalitnějším na Jadranu, jenž jsou proslaveny svou čistotou a průzračností vody.

Letovisko ČANJ – Jaderské moře – Černá Hora
Velmi známé letovisko Čanj v Černé Hoře se nachází v mořské zátočině mezi Petrovcem a městem Bar, 7?km severozápadně od letoviska Sutomore. Přímo v centru leží pláž Perlová pláž, která je dlouhá 1.800?m a je pokrytá pískem, připomínajícím perleť. Tato čanjská pláž patří k nejpěknějším plážím na černohorském pobřeží. V této oblasti je téměř 265 slunečních dní, proto se jí také říká „sluneční pobřeží Jadranu“.

Čanj je také známý svou příjemnou promenádou s restauracemi a kavárnami, která se nachází v borovém háji v bezprostřední blízkosti pláže. Pro vyznavače sportu letovisko Čanj nabízí také bohaté možnosti sportovního vyžití – vodní sporty, víceúčelové hřiště pro házenou, košíkovou, volejbal či malou kopanou a hřiště na plážový volejbal. V těsném sousedství Čanje se nachází Královnina pláž, jedna z nejkrásnějších pláží na černohorském pobřeží, která je přístupná pouze z moře.

Celková doba doletu z Prahy, z letiště Václava Havla, do cílového letiště v Podgorici, je 1hod. 45min. (105 min.), přímým letem společnosti Travel Service, Smartwings.

Celková doba transferu z cílového letiště v Podgorici na lokalitu hotelového komplexu Perlová pláž je 41 min., s dojezdovou vzdáleností 40,1 km.

Hotelový komplex  Perlová pláž  má unikátní pozici s možností krátkých či celodenních výletů do okolí. Komplex se nalézá v bezprostřední blízkosti rozlehlé písčito-oblázkové pláže.
Pláž je pokryta silnou vrstvou jemného a různobarevného písku, podle kterého se jmenuje perlová pláž. V rámci doprovodných programů je místo ideální pro řadu výletů do okolí.

Na tomto komplexu jsou uskutečňovány pravidelné kontroly z hygienické stanice, jakož i ze zdravotnických zařízení a to bez jakýchkoliv připomínek. Pokoje jsou vhodné i pro alergiky a astmatiky z důvodů umístění keramické či laminátové plovoucí podlahy a použití antialergických přikrývek a povlečení. V komplexu se provádí úklid ve všech pokojích každý den s pravidelnou výměnou všech lůžkovin, ručníků atd. v souladu se všemi zákony, předpisy a směrnicemi. Ubytování pro zdravotnický a pedagogický doprovod je zajištěn ve stejném objektu s dětmi, vždy ve vzájemně sousedících pokojích. V přízemí a na každém patře je vybudována informační tabule, která seznamuje účastníky pobytu s celkovým programem, organizačním řádem, organizační činností atd.

Kuchyně komplexu má dostatečnou kapacitu pro zajištění stravování všech účastníků turnusu v požadované kvalitě, v množství pěti stravovacích jídel denně v dohodnutém sortimentu vč. zajištění pitného režimu a splňuje přísné hygienické normy, které ukládá Evropská Unie a příslušný úřad, který potvrzuje hygienickou způsobilost pro realizaci ozdravně léčebných pobytů pro děti stejně jako jídelna. Vodovod komplexu je centrální. Stravování je zajištěno pro všechny účastníky přímo v hotelovém komplexu 5x denně (snídaně, dopolední svačinka, oběd, odpolední svačinka, večeře) o celkové denní kalorické hodnotě min. 3 100 kcal. Pitný režim je zajištěn v množství min. 2,5 l ochucených tekutin na osobu, a to mimo základní tekutiny podávané v rámci celodenního stravování. Jídelna s počtem míst 350 odpovídá více než celkovému počtu účastníků. Stravování probíhá v restaurační budově, která je součástí hotelu.
Inspekce kuchyně je prováděna pravidelně minimálně 1x týdně za účasti hlavního vedoucího a hlavního lékaře.

Pro děti trpící diagnózou celiakie je jídlo připravováno v oddělených nádobách tak, aby nedošlo ke kontaktu s alergenem. Pokrmy jsou upravovány s garancí původu surovin a bezlepkových potravin. Je zajištěno vzdělávání kuchařů a číšníků, doprovodných pracovníků ve spolupráci s dietní sestrou.

V místě pobytu mají děti zajištěnou základní zdravotní péči poskytovanou lékaři a zdravotními sestrami v ambulantní ordinaci.

Ošetřující lékař turnusu provede u každého dítěte vstupní, průběžnou a výstupní prohlídku, kterou zaznamená do Lékařské zprávy. Ta bude předána rodičům dětí při příletu po skončení léčebně-ozdravného pobytu a rovněž zaslána příslušnému ošetřujícímu lékaři, který tento pobyt dítěti navrhl v rámci nastaveného léčebného procesu.

V případě potřeby je samozřejmě zajištěna možnost laboratorních vyšetření a další nutné lékařské péče ve zdravotnickém zařízení v blízkosti pobytového místa.

Hotelový komplex   Perlová pláž se nachází v bezprostřední blízkosti rozlehlé zlatavé písčito- oblázkové pláže. Pláž slouží v době konání léčebně ozdravného pobytu pouze a výhradně jeho účastníkům, což umožňuje maximální přehled a orientaci dětí při pobytu na pláži a při vodních sportech a rovněž rychlý zásah při mimořádné situaci. Pláž je vzdálena od ubytovacího komplexu do 100 m a je přístupná po dlážděném chodníčku. Přístup do vody je pozvolný a bezproblémový, a to po celé délce pláže, což maximálně vyhovuje věku i zdravotnímu stavu všech dětí. Pláž je zároveň vybavena adekvátním počtem slunečníků a lehátek pro celou kapacitu turnusu a taktéž sprchami a kohoutky se sladkou pitnou vodou.

Černá Hora se těší středomořskému subtropickému klimatu s dlouhými suchými léty a krátkými mírnými zimami. klima. Průměrné červencové teploty v přímořské části se pohybují okolo 28°C, ale ,,třicítky,, zde nejsou výjimkou. Slunce zde svítí až 2500 hodin ročně, v letních měsících přes 300 slunečních hodin měsíčně. Průměrné zimní teploty se pohybují okolo 9°C. Teplota moře je v Černé Hoře v letních měsících velmi příznivá. Ve vnitrozemí Černé Hory je podnebí mírně kontinentální. Například v Podgorici je průměrná lednová teplota 5°C, v červenci zase okolo 27°C

 

 

 

  • Všeobecná zdravotní pojišťovna
  • Kovotour Plus - Nejlepší cestovní kancelář