Léčebně ozdravný pobyt v Černé Hoře

Ten nejlepší zážitek pro Vaše děti.

FAKULTATIVNÍ VÝLETY

 

LODNÍ VÝLET PETROVAC NA MORU – půldenní

odjezd od hotelu ve 14:00hod., návrat do hotelu je kolem 18:00 hod.

 

Z Čanje poplují účastníci výletu směrem k Petrovaci se zastávkou v tomto malebném městečku založeném v 17. století. Petrovac je oblíbené letovisko ležící v Petrovackém zálivu, 9 km jihovýchodně od Svatého Stefanu. Původně rybářská obec se rozvíjela kolem benátské pevnosti, zvané Castel Lastua, na severozápadním výběžku pevniny. Podle ní se také až do konce roku 1918 obec jmenovala (Kaštel Lastva). Z pevnosti se zachovala její část z 16. stol. a lazaret, kde je nyní oblíbený pohostinský podnik. V olivovém háji, za kostelíčkem sv. Eliáše z 15. stol., byly nalezeny pozůstatky římské venkovské vily z 2. století, s fragmenty mozaiky. Po prohlídce Petrovace na Moru budou mít děti možnost koupání. V odpoledních hodinách návrat do pobytového místa.

  

LODNÍ VÝLET NA KRALJIČINU PLÁŽ – půldenní 

odjezd od hotelu ve 14:00hod., návrat do hotelu je kolem 18:00 hod.

Z hotelového komplexu Biserna Obala poplují účastníci lodí na Kralovninu Pláž (Kraljičina plaža), která je pojmenovaná podle černohorské královny Mileny, která se právě tady koupala nejraději. Na tuto písečnou pláž je přístup pouze lodí. Děti si užijí krásné slunečné odpoledne na této nádherné, romantické pláži s průzračnou vodou.

BUDVA – autokarový, celodenní

odjezd od hotelu v 08:30hod., návrat do hotelu je kolem 17:30 hod.

 

Z hotelového komplexu Biserna Obala pojedou účastníci autokarem směr Budva. Historické město Budva je jedním z nejstarších měst Černé Hory a patří k nejstarším centrům osídlení na pobřeží Jadranu. V průběhu posledních 600 let město zažilo několik režimů a patřilo – Benátkám, Turecku, Francii a Rakousku. Pak se stalo součástí Černé Hory. Jeho starobylá část se nachází na výběžku pevniny do moře a ze všech stran je obestavěna středověkými hradbami. Město je jedním z nejbohatších archeologických nalezišť v Evropě. Během 20. století byly při různých rekonstrukčních pracích objeveny pozůstatky řeckého a římského pohřebiště a v odkrytých hrobech bylo nalezeno více než 2 500 cenných předmětů. Přímo u moře, asi pět minut od samého centra Budvy, leží Stari Grad, nyní tedy již spíše jen hradby. Počátky Stari Gradu sahají až do 5. století př. n. l.

Ve městě si děti mohou nakoupit různé suvenýry a vychutnat si výbornou zmrzlinu a cestou zpět autobus krátce zastaví u více než 2 000 let staré olivy a také nedaleko ostrůvku Svatý Stefan.

 

KOTOR A BOKA KOTORSKÁ – poznávací autokarový výlet

odjezd od hotelu v 08:00hod., návrat do hotelu je kolem 18:00 hod.

 

Krásný celodenní výlet do historického skvostu Černé Hory – města Kotor. Boka Kotorská neboli Kotorský záliv je největší přírodní záliv na jihu Jaderského moře. Záliv i město jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO, děti si mohou nakoupit dárky v malinkých obchůdcích se suvenýry, vychutnat si skvělou zmrzlinu a obdivovat obrovské výletní lodě nebo objevovat dech beroucí výlety z hradeb, které se tyčí až do výšky 260 m nad mořem. Při zpáteční cestě autobus zastaví u nádherné pláže Jas nedaleko Budvy, kde budou mít děti možnost vykoupat se v moři.

SKADARSKÉ JEZERO

odjezd od hotelu v 08:00hod., návrat do hotelu je kolem 18:00 hod.

 

Od hotelu cesta vede černohorským pobřežím až do malebného městečka Virpazar. Zde děti nastoupí na loď a následuje plavba po Skadarském jezeře. Délka plavby je cca 2,5 hodiny. Skadarské jezero je největší sladkovodní plochou na Balkáně, je jedním ze čtyř národních parků Černé Hory a zároveň je rájem ornitologů (žijí zde například pelikáni). Plavba nabídne krásné výhledy na ostrovy, které se nacházejí na tomto jezeře. Program zahrnuje i koupání u lodi. V ceně výletu je vstupné do NP Skadarské jezero a lístek na loď.

 

  • Kovotour Plus - Nejlepší cestovní kancelář